Kép: Pixabay
Miután hosszas viták folytak arról, hogyan lehetne a mesterséges intelligenciát beépíteni az ország oktatási rendszerébe, Görögország hivatalosan is bevezeti azt az állami iskolákban.
Az AI4edu elnevezésű, az Európai Unió által társfinanszírozott kezdeményezés két interaktív oktatási asszisztenst vezet be: az egyik a diákoknak szóló Study Buddy, a másik pedig a pedagógusoknak szóló Teacher Mate.
A Study Buddy az iskolai tankönyvekbe integrált asszisztens, amely a diákoknak személyre szabott támogatást nyújt az interaktív tanuláson keresztül. A tanulmányi segédeszköz fogalmak magyarázatával, szövegek összefoglalásával, feladatok szerkesztésével, sőt a válaszok osztályozásával is segít. A Teacher Mate asszisztens a tankönyvi anyagot további tanítási eszközökkel kombinálja az óratervezéshez, a tananyagtervezéshez és a fogalmak magyarázatához. Emellett egy műszerfalat is tartalmaz, ahol a tanárok nyomon követhetik a diákok előrehaladását, teszteket készíthetnek és visszajelzést adhatnak.
Az AI4edu kezdeményezésben négy uniós tagállam hat szervezete vesz részt, köztük az Athina Kutató és Innovációs Központ (Görögország), a Ciprusi Egyetem és a Ciprusi Pedagógiai Intézet (Ciprus), a Drumcondra Oktatási Központ (Írország), az Ellinogermaniki Agogi (Görögország) és a Lulea Műszaki Egyetem (Svédország).
A CEO Initiative Forumon tartott beszédében Kyriakos Pierrakakis görög oktatási miniszter elmondta, hogy a kormány célja a fejlett technológiák és az AI-eszközök, például a személyi asszisztensek fokozatos beépítése a görög oktatási rendszerbe, hogy a tanulók fejlesztésre szoruló készségeit feltárják és a tanárokat folyamatosan tájékoztassák.