Kép: Pixabay
Állítja egy új jelentés.
Görögország Európa legbonyolultabb országa az üzleti életben a TMF Group, a megfelelőségi és adminisztratív szolgáltatások egyik vezető szolgáltatója által kiadott Globális Üzleti Bonyolultsági Index (GBCI) szerint.
Az átfogó jelentés 79 országot elemez, amelyek a világ teljes GDP-jének 93 százalékát és a globális nettó FDI-beáramlás 88 százalékát adják. A jelentés 292, évente nyomon követett mutatót hasonlít össze, a cégalapítási határidőtől kezdve a bankszámlanyitáson át az adóeljárásokig és a vízumszabályokig, és adatokat nyújt az üzleti tevékenység kulcsfontosságú szempontjairól világszerte.
Az idei tanulmány szerint Európában Dánia, Hollandia, az Egyesült Királyság és Jersey minősül olyan országnak, ahol a legkönnyebb vállalkozni.
Eközben Görögország az idei év legbonyolultabban működő országa (Európában és összességében is), a 2022-es 6. helyről 2023-ban a 2. helyre lépett előre, idén azonban már az első helyen áll.
„Dél-Európa és Latin-Amerika, amelyek történelmileg, politikailag meglehetősen bonyolult rendszert üzemeltetnek, a legbonyolultabb helyek az üzleti életben” - mondta Mark Weil, a TMF Group vezérigazgatója az fDi számára.
A két régióban található a 2024-es index 10 legbonyolultabban működő országából kilenc. A tavalyi rangsorban az első 10 helyezettet ők tették ki. „Az üzleti bonyolultság jelentős regionális mintázatot mutat, ami a szabályokhoz és a szabályozáshoz való megrögzött hozzáállásra utal” - állapította meg a TMF Group a 2024-es GBCI kiadványt kísérő jegyzetében.